Technológia

 
 
Materiál na výrobu drevených eurookien je lepený trojvrstvový alebo štvorvrstvový  eurohranol, ktorý je zlepený z troch alebo štyroch lamiel. Lamely na eurohranol môžu byť cinkované (dĺžkovo nadpajané, aby sa odstránili bežné vady dreve, a taktiež preto, že takto nadpajaný hranol sa minimálne krúti a pracuje.) Cinkované hranoly nemajú vplyv na kvalitu výrobkov, rozdiel je v estetike viditeľnosť cinkovaných spojov. Druhou možnosťou sú fixné hranoly, ktorého vrstvy nie sú dĺžkovo nadpajané. 
 
Hranol ma profil: 
 
    • MILU 68x125
    • MILU 78x125
    • MILU 88x125, tzn. že hrúbka krídla aj rámu je 88 mm. 
 
Eurohranoly sú vyrábané z drevín: smrek, borovica, meranti, dub, červený smrek a ďalšie dreviny podľa momentálnej možnej ponuky a podľa požiadaviek zákazníka. 
 
Tieto hranoly sú vyrobené z veľmi kvalitného materiálu vysušeného na ±10-12 %. Trojvrstvové prípadne štvorvrstvovo lepené hranoly odolávajú objemovým a tvarovým zmenám. Starostlivý výber materiálu a lepenia zaručuje splnenie najprísnejších požiadaviek na kvalitu, stálosť a smer letokruhov použitého reziva. Jeho výroba a spracovanie v kombinácii s kvalitnou povrchovou úpravou zaručuje veľmi dobré fyzikálne a estetické vlastnosti výrobku.
 
 
 Eurohranol: Smrek 
 Najpoužívanejšia drevina na výrobu eurookien.  Vďaka svojej prírodnej farbe je vhodný pre všetky  druhy odtieňov a lazúr. Smrek je mäkká drevina s menším obsahom živíc.
                     
 
 
 

 Eurohranol: Borovica
 Ďalšia veľmi používaná drevina na výrobu eurookien.  Vďaka svojej prírodnej farbe je vhodný pre  všetky druhy odtieňov a lazúr. Kvôli výraznej kresbe je vhodná do horských oblastí.

 
 
 

 Eurohranol: Meranti
 Najžiadanejšia a najpoužívanejšia extotická drevina na výrobu eurookien. Ma malú rozťažnosť a  vysokú tvarovú stálosť.  Prirodzené, dané vlastnosti tejto dreviny ako impregnačné látky zaisťujú  odolnosť voči poveternostným vplyvom. V prípade mechanického poškodenia hranolu, alebo  hotového výrobku, poškodené miesto nehnije, ako sa tomu stáva u smreku a ihličnatých drevín.
 


 Eurohranol: Dub
 Tvrdé a ťažké drevo pre výrobu okien s nádychom luxusu. Vysoko odolné proti poveternostným  vplyvom. Materiál je veľmi používaný aj pre rôzne drevené výrobky a po spracovaní vykazuje  krásnu kresbu letokruhov. Nevýhodou je vysoká cena a vyššia záťaž na kovanie. Výhodou je  vysoká životnosť.