Eurookná


Drevené okná, prečo?
Drevené eurookná svojou štruktúrou a farebnosťou vytvárajú veľmi príjemné prostredie pre život. Svojou nezameniteľnou kresbou, pristanú každej stavbe a podporujú zdravú mikroklímu a harmonickú atmosféru bývania. Mnohostrannosť tohto praktického prírodného produktu ako aj nenáročná údržba Vám zaručia trvalú spokojnosť.
Medzi nesporné výhody a prednosti drevených okien oproti plastovým patrí nízka tepelná rozťažnosť, ktorá sa prejavuje stabilitou drevených okien pri účinkoch tepelného zaťaženia, čo ma za následok prípadnú netesnosť okien. Ďalšou dôležitou fyzikálnou vlastnosťou eurookien je ich dobrá tepelná izolácia. Drevo dobre plní transmisnú a vetraciu tepelnú potrebu. V neposlednej rade sú eurookná vyrobené práve z dreva, ktoré patrí medzi prirodzené a ekologické stavebné materiály.
 

 

Prečo práve naše EUROOKNÁ ...
Rámový profil Eurookna Softline 92, 78, 68 (zaoblenie hrán)
Predsadená zasklievacia lišta MILU SOFTLINE ( zamedzenie vlhkosti do priestoru)
Zapustenie izolačného skla v krídle s vylepšeným prerušením tepelného mostu zamedzujúcim kondenzácií vody na povrchu zasklenia
Povrchová úprava nemeckej značky REMMERS alebo rakúskej značky ADLER (rokmi overená kvalita)
Kovania SIEGENIA – AUBI TITÁN / MACO MULTI TREND
Eurookná sú tesnené v troch miestach – 2x medzi rámom a krídlom, 1x medzi zasklievanou lištou a krídlom
Na zasklenie použité tesniace silikóny transparentné alebo farebné podľa želania zákazníka
Nízkoemisné izolačné trojsklá s nízkym súčiniteľom tepelnej vodivosti a dištančným plastovým rámikom Swisspacer V s nízkym lineárnym stratovým súčiniteľom, čo vedie k zníženiu povrchových teplôt na okraji povrchu zasklenia
Široká škála doplnkov, žalúzie, siete, montáž a dovoz
Parapety
- vonkajšie: GUTMANN matný eloxovaný hliník, alebo ohýbaný hliníkový plech
- vnútorné: MILU drevené masívne alebo DTD
Okapnice
Okenné rámy eurookna sú vybavené okapnicami DONAU  s prerušeným tepelným mostom a krídlovými okapnicami z eloxovaného hliníka Zn. GUTMANN. Úlohou týchto okapníc je ochrana povrchovej úpravy na najcitlivejších miestach rámov a krídel Eurookna.
Tesnenie eurookien
Naše drevené okná sú vybavené tromi štádiami tesneniami značky SCHLEGEL alebo DEVENTER 2x dorazové tesnenia (prídavné a hlavné) a 1x tesnenie pod zasklievanou sklo-lištou, ktoré zabezpečia dokonalé tepelnoizolačné a zvukovoizolačné vlastnosti okna.
EUROOKNÁ: