Servis


 
 
Návod na obsluhu a údržbu drevených eurookien
 
Ďakujeme Vám za prejavenú dôveru, ste si vybrali drevené eurookná práve od nás.  Ubezpečujeme Vás, že to bolo správne rozhodnutie. Vaše eurookná sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov a spĺňajú všetky potrebné požiadavky, aby Vám slúžili dlhé roky. Obsluha je jednoduchá a bezproblémová, napriek tomu by ste mali prečítať tento návod na údržbu a riadiť sa týmito pokynmi: 

Starostlivosť o kovanie
Pre správne a dlhotrvácne fungovania kovania je potrebné už pri začatí stavebných prác o ne starostlivo starať. Ide predovšetkým o riadne zakrytie, pretože piesok (malta, prach..) zo stavebných materiálov môže spôsobiť poškodenie dielov kovania. Po dokončení stavebných prác je potrebné vyfúkať  všetky diely kovania a následne diely premazať. Odporúčame všetky diely kovania raz ročne premazať, čo vám zaručí dlhodobý bezproblémový chod kovania.

Starostlivosť o povrchovú úpravu 
Je potrebné aspoň dva krát v roku eurookná ošetriť a to: 
1. Umyť povrch čistou teplou vodou alebo vodou s prímesou jemného saponátu za účelom 
    odstránenia  nečistôt z dreveného okna. Nepoužívať agresívne prípravky.      
2. Po uschnutí jemnou handričkou naniesť konzervačnú AIDOL POLITÚRU, ktorá sa aplikuje  
    minimálne 2x ročne, pričom zvyšuje ochranu náteru voči poveternostným vplyvom .
- Pravidelné používanie predlžuje renovačné intervaly a životnosť povrchov. Dá sa teda zjednodušene povedať, že pravidelné používanie Aidol  Politur  predlžuje životnosť náterového systému dvojnásobne.

Niekoľko praktických typov k správnemu vetraniu
- Doba potrebná ku kompletnej výmene vzduchu  v miestnosti nárazovým vetraním
  je závislá na vonkajšej   teplote  - zima     4-6   min
                     - jar/jeseň       10-25 min
                     - leto  25-30 min                                     
 
 
- Už mierny vietor môže zdvojnásobiť rýchlosť výmeny vzduchu v miestnosti. S rastúcim gradientom sa prúdenie vzduchu   urýchľuje, a preto je výmena vzduch v zimnom období kratšia ako v letnom období.
- Aktívne vetrať  až je miestnosť obývaná  alebo po stavebných úpravách
- Sklopeným oknom vetrať len mimo vykurovaciu sezónu
- Cieľom vetrania je získať maximálnu množstvo čerstvého vzduchu pri minimálnej spotrebe energie

Iba pri dodržaní týchto odporúčaných termínov a postupov garantujeme dlhotrvajúcu kvalitu a parametre výrobkov. Pri inom postupe nezodpovedáme za prípadné chyby a zhoršenú kvalitu! 
 
Vážení zákazníci,

na základe dlhoročných skúseností a požiadaviek mnohých našich zákazníkov Vám ponúkame  ,, Systém platených servisných prehliadok“. V rámci tohto systému Vám 1x ročne vykonáme doladenie a  premazanie kovania a ošetrenie povrchovej úpravy drevených eurookien ošetrovacou emulziou Aidol Politur REMMERS.